teisipäev, 25. september 2007

Veregrupi saladused!

Igaüks teab, et hea enesetunde alus on õige toitumine. Mis kellelegi õige on, sõltub aga veregrupist.

Teatavasti on neli veregruppi, neist kõige levinumaks peetakse A-grupi verd.

Jaapani teadlaste arvates ei mõjuta veregrupp inimese saatust, küll aga tervist.

Nii hoiatavad jaapanlased, et A-veregrupi inimestel on kalduvus haigestuda nn. tsivilisatsioonihaigustesse: infarkti, ateroskleroosi, suhkruhaigusesse, neerukivitõppe, kasvajatesse.

Ameeriklased aga kinnitavad, et A-veregrupi inimesed töötavad end haigeks - parim viis stressi maandada on nende arvates monotoonne töö. Ja nii ohustavadki neid südame- ja veresoonkonnahaigused ja kasvajad; sageli teeb muret sapp või keskikka jõudes saavad neist diabeetikud.

O-grupp lubab loota pikka eluiga

O-veregrupi inimestel on jaapanlaste arvates tervise mõttes vedanud - neid ähvardavad ainult mao- ja soolehaigused. Seejuures elavat nad teiste veregruppide esindajatest 60 protsenti suurema tõenäosusega vanemaks kui 75 aastat. Põhjus on nende tugevas psüühikas, mis päästab neuroosidest. Viimased põhjustavad aga sageli teisi haigusi. Ameerika teadlaste kinnitusel ähvardavad O-veregrupi inimesi aga peamiselt kõikvõimalikud põletikud, allergia ja haavandtõbi.

B-veregrupi omanikud jäävad oma tervise poolest kahe eelnimetaud veregrupi vahepeale ja neil on teistest sagedamini täheldatud suhkruhaigust või kroonilist väsimust.

AB-veregrupi kohta oskavad geneetikud vähe kosta, sest seda tuleb üsna harva ette ja see teeb jaapanlaste sõnul uuringud keeruliseks.

Viimasel ajal on ilmunud mitu raamatut, mis rõhutavad toitumise seost veregrupi ja tervisega. Autorid rõhutavad, et tõsine haigus nõuab arsti, kuid õige toitumine aitab paljusid haigusi ennetada või nende ravi tõhustada.

O-veregrupi inimesed on tavaliselt liikuva eluviisiga ja nad vajavad pidevat füüsilist koormust. Neile sobib rasvavaba, kuid mitte taimetoit. Nende menüüsse peaks kuuluma üsna palju punast liha, mereande ning puu- ja juurvilja. See-eest vältima peaks nisu- ja maisitooteid, kaunvilju, ka palju piima ja kapsast ei tule kasuks (viimane mõjub kilpnäärmele). Tervise tugevdamiseks soovitatakse juua tomati- ja porgandimahla.

A-grupi kuulutavad ameeriklased taimetoitlase vereks. Tema menüüsse kuuluvad juur- ja puuviljad, herned, oad, soja ja toiduõli. Liha- ja piimatooted tekitavad tema tundlikus seedetraktis raskustunde. Kuigi tegemist on taimetoitlasega, oleks soovitatav menüüst välja jätta oliivid, kapsas, tomatid, apelsinid ja mandariinid.

B-grupp ennustab vastupidavat seedetrakti

Jookidest on keelatud apelsini- ja tomatimahl, õlu, kange alkohol, samuti must tee. Selle asemel on soovitatav juua rohelist teed, punast veini, õunasiidrit, kohvi ja greibimahla.

B-veregrupp lubab loota vastupidavat seedetrakti ja tugevat immuunsüsteemi. Soovitatav on süüa palju rohelist, mune ja väherasvaseid piimatooteid. Piirata tasuks aga maisi, arahhise, tatra ja seesamiseemnete tarvitamist - need aeglustavad ainevahetust ja seedeprotsessi. Kasuks ei tule ka kanaliha, mereannid, tomatid ja kõikvõimalikud vorstikesed. Teraviljadest tasuks eelistada riisi ja nisu. Väga soovitatav on juua rohelist teed.

B-veregrupp teeb naised armukadedaks

Jaapanlased on pikka aega otsinud seoseid inimese veregrupi ja iseloomu vahel. Pool sajandit tagasi avaldas psühholoog Kakuei Tananaka sel teemal uurimuse, mille seisukohad suuresti sarnanevad nüüdisaegsete Euroopa psühholoogide arvamusega.

A-veregrupi inimesi peetakse kohusetundlikeks ja püüdlikeks, kes täidavad vastu vaidlemata kõik oma kohustused. Neid võib julgesti nimetada täiuslikeks - kui nad juba üht asja alustavad, viivad nad selle ka võiduka lõpuni. Tänu sellele teevad nad ka kiiresti karjääri. Neile võib loota ja nende jah-sõna peale kindel olla. Peresuhetes on A-veregrupi inimesed oma lähedastele truud. Arvatakse isegi, et selle veregrupi omanikud on teistest intelligentsemad.

B-veregrupi hulgas domineerivad tundlikud natuurid ja andekad inimesed, kelle välise rahulikkuse taga on peidus tundlik ja haavatav hing. Tegemist on usaldusväärsete kolleegidega, kes tööl nõuavad nii endalt kui ka teistelt. B-veregrupi naised on palju armukadedamad kui mehed.

O-veregrupi inimesed on energilised, nad peavad pidevalt midagi korraldama. Neil on omadus läbi lüüa, sest nad on head suhtlejad, pealegi on selles veregrupis inimestel tugev tahtejõud. Energia on neil tõesti ammendamatu - keskendudes tööle võivad nad lühikese ajaga ära teha kolm korda rohkem kui mõnigi kolleeg.

AB-veregrupi inimestes peitub kaks hinge, kes püüdlevad harmoonia poole. Paraku põhjustab see sageli tõelisi hingepiinu ja enesesüüdistusi. Kõiki muresid elavad nad läbi iseendas, mis võib sageli põhjendamatu alaväärsustundeni viia.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ja täpsemalt mis uurimused neid tulemusi toetavad?
Citations needed!

Mosaiik ütles ...

Kahjuks originaaltekstis see puudus :(