pühapäev, 23. september 2007

Druiidide horoskoop!

Õunapuu: 23.12 - 01.01 ja 25.06 - 04.07

Nulg: 02.01 - 11.01 ja 05.07 - 14. 07

Jalakas: 12.01 - 24.01 ja 15.07 - 25.07

Küpress: 25.01 - 03.02 ja 05.08 - 13.08

Pappel: 04.02 - 08.02 ja 05.08 - 13.08

Tseltis: 09.02 - 18.02 ja 14.08 - 23.08

Mänd: 19.02 - 29.02 ja 24.08 - 02.09

Paju: 01.03 - 10.03 ja 03.09 - 12.09

Pärn: 11.03 - 20.03 ja 13.09 - 22.09

Sarapuu: 22.03 - 31.03 ja 24.09 - 03.10

Pihlakas: 01.04 - 10.04 ja 04.10 - 13.10

Vaher: 11.04 - 20.04 ja 14.10 - 23.10

Kreeka päklipuu: 21.04 - 30.04 ja 24.10 - 02.11

Jasmiin: 01.05 - 14.05 ja 03.11 - 11.11

Hobukastan: 15.05 - 24.05 ja 12.11 - 21.11

Saar: 25.05 - 03.06 ja 22.11 - 01.12

Valgepöök: 04.06 - 13.06 ja 02.12 - 11.12

Viigipuu: 14.06 - 23.06 ja 12.12 - 21.12

Tamm: 21.03

Kask: 24.06

Oliivipuu: 23.09

Harilik pöök: 21.12 ja 22.12Õunapuu

Õunapuu-inimene pakub silmale rõõmu, temas on midagi väga meeldivat, harmoonilist, ta on veetlev ning südamlik.

Õunapuu-inimene on väga õrn ja tundeline. Armastus huvitab teda nii teoorias kui ka praktikas. Kui ta kohtab partnerit, kellel on temaga sarnane hing ja maitse, õnnestub liit igati. Õunapuu on kõrge eani armastusele truu. Sageli jõuab ta abieluni suurte tunneteta, see aga ei tähenda armastusest lõplikku loobumist.

Omakasupüüdmatu õunapuu, kes pole sugugi kaalutlev, saab sageli petta. Ta võiks küll kasvõi särgi seljast või viimase leivapalukese ära anda, kuid pole sellele vaatamata rumal. Ta lihtsalt ei mõtle homsele. Ta elab tänasele päevale, võtab mõnikord võlgu ja unustab selle. Ta pea on tulvil fantaasiaid, ta on filosoof, kes toob teiste ellu rõõmu.

Õunapuud ei tasu siiski kergemeelseks pidada, kuna ta on väga tark, kaldub ta oma sagedase mõtisklemise ja loogilise mõtlemisega teaduse poole. Huvitava teema kohta loeb ta kõike, mis võimalik, tema teadmistepagas on hämmastavalt suur. Ta ei taha kedagi sellega jahmatada, vaid loeb oma huvi rahuldamiseks. Teaduslikud teooriad huvitavad teda sama palju kui korralik köök. Maise maailma naudinguid peab ta teistpoolsuse õnnistusest paremaks.

Õunapuul on hea enesetunne, kui tema tundeelu leiab vaheldust. Tundepurseteta tüüne õnn on tema jaoks igav. Kõrvalolijail on kasulik teada, et õunapuu-inimene tahab aeg-ajalt oma elu keeruliseks muuta.


Nulg

Nulg-inimene on tavaliselt kaunis, kui mitte just rangelt kaunis. Talle meeldivad vanad ehted, lõhnaõlide lõhn, suured peod. Ta on kapriisne ja kooselu kujuneb temaga küllalt raskeks. Tal on väljaarenenud isoleerituse tunne, mistõttu ta tunneb end isegi suure rahvamassihulgas üksildasena. Ta jääb ümbrusest mõjutamata, teatades oma arvamuse teravalt, ta pole eriti jutukas ega ka rõõmsameelne. Ta on uhke loomusega ning suudab seatud eesmärkide poole rühkida.

Oma nõudliku ja järeleandmatu iseloomu tõttu on ta armuasjades väga harva rahuolev. Ta tahab elult palju saada, oma hinda teades see ka õnnestub. Nulg võib ka arutult armuda ja siis puruneb kogu maailm. Tema armastus võib olla piiritu.

Ebatavaliselt aruka inimesena on tal analüütilist meelt ning annet teadustööks, kuid ta saavutab harva sel alal edu. Ta võib hakata tegema niisugust tööd, millel pole tema kalduvuste ja erialaga vähimatki pistmist.

Nulu-inimene suhtub töösse tõsiselt ning saavutab edu tänu oma täpsusele. Valiku ees seistes pöördub ta tavaliselt kõige vaevariokkamale teele. Raskete situatsioonide loomine nii endale kui ka teistele on tema kutsumuseks.

Kuid ta on suuremeelne ning tema peale võib täielikult kindel olla. Mitte mingis situatsioonis ei kaota ta usku ja lootust. Nulg on üle pisiasjadest. Ta on valiv ning teda rahuldavad rohkem n. ö. elu suured liinid.


Jalakas

Jalaka-inimene on suur nõtke ja kaunis. Ta on väga meeldiv, samal ajal on aga temas ka midagi ettevaatliku. ta pole pedantne, riietub üpris lihtsalt ega suuda sageli oma vanast kampsunist loobuda. Jalakas ei ole nõudlik ega taha oma elu keerulisemaks muuta. Ta on rahulik ning tasakaalukas. Kaldub kõige venitamisele ning moraliseerimisele.

Jalaka-inimene on otsekohene, avatud ning lahke. Ta usub inimese headusse. See, mida tema kaitseb, on alati õilis ning ta usub, et leiab varem või hiljem tunnustust. Jalakas on teistest tugevam ning peab vastu ka ebaõnnestumistele. Ta oskab palju oma lähikondlaste hüvanguks korda saata, ta on eriti vastutustundeline. Oma tunnetes on ta kirglik, isegi tulikuum. Ta on võimeline kellelegi pühenduma. Kui abikaasa valik õnnestub, oskab ta luua niisuguse atmosfääri, et armastus kestab teemantpulmadeni välja.

Jalakale meeldib juhtida, ta ei talu alistumist. Ta avaldab teistele muljet ning kasutab seda ära, manipuleerides oskuslikult inimestega. Ta on võimeline tugevalt armastama, kuid nõuab samas ka palju vastu. Temasse tuleb kannatlikult suhtuda, sest ta on selle ära teeninud. Terve mõistus ning osavad käed vihjavad tema konkreetsele ning praktilisele meelele.

Tal on elav loomus ning huumorimeel, mis päästavad teda sageli süngustest. Tema elu saab olema meeldiv, ilma igasuguste suurte raputusteta, ehk niisugune, nagu ta soovib.


Küpress

Küpress-inimene on kui küpress isegi: vastupidav ja painduv. Tal on jõuline väljanägemine ning lihtsad ja selged piirjooned. temas on peenetundelisust, kuid ka teatud jahedust. Küpress rahulduv vähesega ning suudab kohaneda igasuguste olude ja situatsioonidega. Ta saavutab kiiresti küpsuse ning iseseisvuse. Maine edu pole tema jaoks tähtis, ta ei jookse raha ning tuntuse järele. Ta tahab vaid õnnelik olla.

Küpress väldib kõike, mis võiks tekitada probleeme. Talle meeldivad suvised jalutuskäigud, loomad ning jahipidamine. Teda võib näha õngega jõe ääres. Ta pürib sinnapoole, et saada suur pere, sõpru ja tuttavaid, kes jäävad tema kõrvale. Ta pole sentimentaalne, pigem pisut rohmakas ja range, kuid temas leidub siiski inimlikku soojust ning rahulikkust. Tema lähedus mõjub rahustavalt, ta on meeldiv kaaslane.

Küpressile meeldib unistada ja pigem laseb ta end eluvoolul kaasa viia, püüdmata seda ise juhtida. Ta on tulvil unistusi, mõtteis viibib ta ikka hoopis kusagil mujal. Ta on paindlik, kohanev, niisugune, nagu teised ootavad. Küpress on nii armastuses kui ka sõpruses truu. Mälestused on tema jaoks kullastki kallimad. Tema poole võib abi saamiseks pöörduda.

Oma vaatleva ning arutleva mõtlemisega väldib ta teravaid vestlusi, muidu aga kõneleb meelsasti mõnel teemal kui niisugusel. Mõtted on lõpuni mõeldud ning selged. Tema elu libiseb vaikselt ja rahulikult armastatud inimeste keskel.


Pappel

Noorena on papli-inimene nõtke, kaunis ja dekoratiivne, aja jooksul tekitab ta aga ise endale probleeme. Ta on aja kulgemise suhtes üleliia tundlik. Liiga varakult hakkab ta kartma vanadust ning vananeb seetõttu varem. Teda võib aidata üksnes lähedase inimese positiivne mõju, nii et pappel peab väga täpselt valima neid, kellega suhtleb. Pappel kannatab niisuguste inimeste seltskonnas, keda ta pole ise valinud.

Niisamuti peab ta hoolikalt oma elupaika valima, kuna ükskõik missugune ümbrus pole tema arengule hea. Kokkusurutuses tunneb pappel end kehvasti, ta ei taha aga ka üksi elada. Ta vajab sõpru, kuid on eriti tundlik vabaduse piiramise suhtes ning langeb üpris kergesti pessimismi, üritades seda siiski mitte välja näidata.

Väiksemgi probleem võib teda tasakaalust välja viia, ta on vastuvõtlik armastusele. Abielu kujuneb keeruliseks, kuna ta on liiga tundeline ning teisalt ka liiga sõltumatu. Tema relvaks on naeratus või naljaga varjatud ükskõiksus. Kui tal kombed puuduvad, võib ta kaaslastesse pahatahtlikult suhtuda. Oma vapruse ning uhkuse abil võib ta ka kõige raskemaid ülesandeid täita.

Need, kes papli-inimest pinnapealselt tunnevad, peavad teda rõõmsaks ja rahulikuks. Pappel pole materialist, ta on võimeline kaastundeks. Peale selle on ta süstemaatiline ning ei unusta tulevikku. Juba sündides sai ta endale peene intellekti. Tema terane pilk ning kriitikameel võivad ühes auahnusega mõjutada karjääri. Paljud paplid on arstid.


Tseltis

Tseltis on laia võraga ja ehkki puu ei ole eriti sihvakas, jätab see siiski kauni ja tugeva taime mulje. Tseltise-inimene kohaneb raskesti ükskõik missuguste tingimustega. Tseltis võib küll mugavustest unistada, aga vajaduse korral on ta võimeline kasvõi lageda taeva all ööbima. Tal on hea tervis. Ta tunneb end koduselt kus tahes. Ta on dünaamiline ning enesekindel. Ta nõuab ümbritsevatelt lugupidamist, on aga samal ajal tundlik tema vastu suunatud naljade suhtes ega mõista neid.

Tseltise-inimene tahab kaaslasi hämmastuma panna, mõelda välja üllatusi ning olla tähelepanu keskpunktis, ta on valmis ükskõik missugusteks ohvriteks, et selle kõige juurde jõuda. Tema arvates peab just tema vastu võtma otsused ning ütlema viimase sõna. Ta lahendab suurepäraselt kõige keerulisemaidki küsimusi, toimides ise täiesti ettevaatamatult.

Tseltis on uhke, enesearmastaja, sirgejooneline ning lisaks veel optimistlik, mis viib teda sageli nii tööl kui ka isiklikus elus ootamatustesse. Kaldub äärmustesse. Ehkki ta on ilmselgelt iseseisev, on tal kalduvus lasta end juhtida. Tseltiste hulgas on palju kangelasi ning niisamuti märtreid. Teiste mõjutustele altina, on ta võimeline ka ise ümbritsevaid mõjutama, neid äratama. Ta on tugeva iseloomuga ning kuulub nende hulka, kellel on alati õigus.

Tseltise-inimene on õrn, vastuvõtlik ja sentimentaalne ning võib seetõttu armudes end igaveseks siduda. Kõik muu tema ümber on vaid meeldiv ajaviitmise võimalus. Ta on sageli kunstimeelega, musikaalne ning tal on suurepärane rütmitaju. Tseltise-inimene on sündinud seikluste jaoks ning ta elu on tavaliselt väga vaheldusrikas.


Mänd

Mänd-inimene on elegantse välimusega, ta on kaunis ning dekoratiivne. Ta armastab kodu, talle meeldivad väärisesemed ning kaunis sisustus, ilma milleta ta ei saa areneda. Ta on sitke, teab, mida tahab, tunneb oma väärtust ning ei lepi üksnes sellega, mida elul enesel pakkuda on. Temas pole alandlikkust. Vastastega kohtub ta püstipäi ning ei lase ebaõnnestumisel enese üle võitu saada. Tal on võime olukordi ette näha ning enda vajaduste järgi ümber töödelda. Ta tuleb välja ka kõige keerulisematest situatsioonidest, on kiire ning täpne. Tänu julgusele ning riskeerimisvõimele läheb ta alati edasi. Sõltumata alast saadab teda tööl edu.

Ehkki mänd on sõbralik ning meeldiv kaaslane, ei paku ta kunagi üleliia püüdlikult oma teeneid. Esikohal asuvad tähtsuse järjekorras tema oma heaolu ning mugavus. Kuigi mänd on kaastundlik, ei põhjusta teiste ebaõnnestumine talle unetuid öid. Tal on vaid üks nõrkus - armumine. Ta on tundeline ja impulsiivne, süttib kergesti - ja siis on juba liiga hilja! Kuid kõigest, isegi armuvaludest, tuleb ta auga välja.

Tal on terav mõistus ning korrastatud mõtlemine. Ta on eriliselt hea organisaator. Ta oskab eesmärkidenimel pingutada ning ei lase end kergesti teelt kõrvale tõugata. Ta saavutab peaaegu kõike, mida soovib. Männi märk on eriti soodne naistele.


Paju

Paju-inimene on väga veetlev ning klass omaette. Isegi siis, kui tema võlu tugineb välisele muljele (eriti, kui ta on naine), tajud temas midagi salapärast. Paju meeled on täis mõtteid, mis pole veel kuju võtnud ning soove, millest ta pole end veel teadvustanud, ning mida ta ei oska ka ise iga kord määratleda. Paju on väga tundeline ning armastab päikesesoojust. Ta laiskleb meeleldi vee ääres. Paju-inimene reageerib kõigele väga erksalt. Erinevalt teistest ei keela paju endale hetkelist õnne ning oskab seda nautida. Ei tasu uskuda tema välist alandlikkust, vastupidi, ta on toimekas ning otsustusvõimeline, teades suurepäraselt, mida tahab. Ta ei sunni kunagi kellelegi midagi peale, kuna austab teisi ning tal pole kamandamiseks vajadust.

Pajus eksisteerib kübeke luuletajat. Tema pessimismi ei tasu liiga tõsiselt võtta. Kaaslasena on teda aga siiski küllaltki raske taluda, kuna ta ei suuda muutustega kohaneda ning ei armasta kompromisse. Tema abitus ning kaitsetus on osaliselt üksnes taktika. Ta oskab mängida nõrka olendit, mõnikord lõbu, teinekord aga omakasu pärast. Tavaliselt suudab ta oma elu küllaltki hästi kaitsta.

Tunnetes on paju pigem romantik. Ta ei hinda igapäevast halli elu, vaid tundeid ning naudinguid, millesse ta suhtub luuleliselt. Tal on kunstiandeid, intuitsiooni ning kujutlusvõimet. Tal on teatud mõtlemisviis, mis võimaldab teiste soove ning mõtteid ära arvata, mistõttu ta on sageli hea psühholoog. Tema elu võiks päris rahulikult veereda, kui ta ise ei otsiks armuvalusid.


Pärn

Pärna-inimene on väga veetlev ning oskab seda võlujõudu enda tarvis ära kasutada. Ta võib kõigi pead segi ajada. Pärn unistab mõnusast, tasakaalus elust, mõistmata sealjuures, et tema jaoks pole sellel erilist tähtsust.

Ta kohaneb kergesti igasuguste olukordadega ning ainuüksi voodi võib ümbruse tema jaoks koduseks muuta. Väliselt rahulik, isegi pisut tahtejõuetu, vaikne ning kartlik, mõnikord ka pessimistlik. Nukrus ning kurvameelsus on tema põhilised vaenlased, mõnikord jääb ta kogu eluks nende mõju alla.

Pärn on loomult ebakindel ning väga vastuvõtlik meelitustele. Ta on tulvil vastuolusid, teda on raske mõista. Ühes võib aga kindel olla: ta on väga sümpaatne. Temaga on mõnus ja lihtne suhelda, ta jätab endast meeldiva mulje. Pärn kuulab kannatlikult oma vestluskaaslast ning suhtub austusega lähikondlastesse, soovimata kedagi kamandada. Ehkki tema peale ei saa alati kindel olla, armastatakse teda ometi sellele vaatamata.

Nutikas ning täpne pärn mõtleb praktiliselt, tal on annet tehnika alal. Kui ta kohtab eluteel sugulashingega, võib abikaasa armastus teda tasakaalustada ning vastuoludest päästa. Tal on ka tugevasti arenenud eneseväärtushinnang. Ta vaatleb tähelepanelikult ümbrust, on realistlik. Ta on sageli põhjuseta armukade.


Sarapuu

Sarapuu-inimene näib nõrga ja tähtsusetuna on ega jää kergesti meelde. Lähemal tutvumisel lummab aga temast sädelev sarm ning originaalne mõtlemine.

Sarapuu lepib vähesega, kohaneb igasuguste olukordadega ning mõistab kõike. Tema välises olemuses on midagi maagilist. Soovi korral võib ta meeldida ning võib inimesi end armastama panna. Ta oskab olla hea, julge ning kannatlik, kuid võib muutuda ka ohtlikuks, vastikuks ning saatanlikuks. Sõltuvalt tujust on temas kaks külge. Ta on kas he või lihvitult halb, tal on kalduvust maagiaks.

Vaatamata vähenõudlikkusele ning tagasihoidlikusele pole ta kunagi tähelepandamatu. Ta on väga originaalne, teistest erinev ning tõlgendab ka elu erinevalt, mõnikord isegi vastupidiselt tavapärasele. Ta suudab taibata teie salajasi mõtteid, teha kõige ootamatumaid ettepanekuid, ta tegutseb nii nagu võiks temalt oodata ükskõik mida. Ta on küllaltki tasakaalutu, tema meeleolud muutuvad kiiresti. Ta võib olla üsna ettevõtlik, samas võib ta aga ka kõik sinnapaika jätta ning vooluga kaasa minna.

Armastuses võib sarapuu olla kõige armastatum või kõige igavam kaaslane. Ta on rahutu. Sidunud end kellegagi, teeb ta kõik teise elu kergemaks muutmiseks. Neil, kes ple ta sümpaatiat ära võitnud, tasuks ettevaatlik olla. Kui sa ei karda riske, hoia temast kinni! Ehkki kooselu ei pruugi rahu tuua, on see ometi ligitõmbav. Sarapuul on mitmekülgsed teadmised, ta õpib ning saavutab kõik ebatavaliselt kiiresti ning kergelt. Sõltub aga vaid tema tahtest, kas ta kasutab oma teadmisi täielikult ning teiste kasuks ära.


Pihlakas

Haprana näiv pihlakas on siiski vastupidav puu, nõndasamuti on lood ka pihlaka-inimesega. Pihlakas on südamlik ja meeldiv ning teda võib kerge astumise järgi juba kaugelt ära tunda. Ta naerab alati, mitte aga sisemise rõõmu vaid ka enesekontrolli pärast. Ta tahab lähikondlastele oma lüüasaamise hinnaga rõõmu tuua. Ta pole isekas, küll aga pisut enesekeskne. Ta oskab oma väärtust rõhutada ning tahab hästi riietuda. Tal on hea maitse.

Pihlaka-inimene kohaneb kiiresti olukorramuutustega. Ehkki ta on iseseisev, laseb ta end teinekord sõltuvasse positsiooni asetada. Kõigele vaatamata püüab ta iseseisvat elu elada. Temaga on raske läbi käia ning vastastikused suhted temaga muutuvad keeruliseks. Arenenud vastutustunne paneb teda end kõiges süüdi tundma, ta põeb süüdioleku kompleksi. Ta pole lihtsa loomuga.

Pihlaka-inimesele on tüüpiline vastuvõtlikkus välismõjutustele. Ta armastab kõike toredat, on lojaalne, sõbralik ning usaldusväärne. Mõnikord on ta naiivne ning laseb end ära kasutada. Ta annab kuhjaga armastust, nõuab aga ka ise palju vastu. Ta paneb teised endaga abielule mõtlema. Teda ei saa petta, kuna ta jälgib pidevalt tunde sügavust.

Pihlakas muretseb homse pärast, ta on kaalutlev, väga tark ning tegutseb efektiivselt. Tal on rikas isiklik elu. Võib juhtuda ka nii, et ta ei vii kõiki oma plaane ellu, kuna takerdub argitoimetuste karusselli.


Vaher

Vahtra märgi all sündinud inimene on tavaliselt väga hoolitsetud, tegeleb iseenda korrashoiuga ning pisut isegi peenutsev. Jälgib, meelsasti moodi ega kuulu masside hulka. Teda võib sageli kohata seal, kus toimub midagi huvitavat. Ta on tulvil energiat ning julgust, ta on väsimatu. Vaher, nagu öeldakse, on alati tipus. Ta on individualist.

Ehkki vaher on oma loomult arg ning tagasihoidlik, võib ta teha kas siis materiaalsetel või elutähtsatel põhjuste kõige riskantsemaid otsuseid. Talle ei meeldi kodusistumine, ta tutvub meelsasti uute inimestega. Tal on ka võime panna inimesi avanema. Temale usaldatud saladusi ei räägi ta kunagi edasi. Tavaliselt on vaher tulvil eriskummalisi ning ebatavalisi plaane. Ta armastab igasuguseid uuendusi, kaitstes tuliselt uusi ideid kuid viib harva oma projekte ellu. See aga ei takista tal oma suurtest ambitsioonidest rahuldust saamast. Temas peitub ka tilgake küünikut - üldine arvamus ei lähe talle korda. Talle meeldib olla kõneaineks.

Armastuses on vahtra suhted keerulised. Ta astub ettearvamatuid ning hämmastavaid radu. See aga ei tähenda, et ta ei leiaks enda sarnaselt mõtlevat kaaslast, kellega tal oleks ühesugune maitse. Tema mõistus on selge ning terav. Ehkki tal on palju probleeme, kompenseerivad seda tema tohutu kujutlusvõime ning intuitsioon. Ühesõnaga - vaher on tõesti mitmekesine.


Kreeka pähklipuu

Kreeka pähklipuu inimene rõhutab stiili, peeneid kombeid ning lihvitud maneere, on aga iseenesest arg ja varjab seda niisugusel moel. Ta ei hinda loomulikkust. Kreeka pähklipuu on väga vastuoluline, tujukas, agressiivne ning isekas. Ta on aga ka külalislahke ning viisakas, oma mõtteis julge. Ta võib küll olla lojaalne ning truu, kuid näib ebakindel ja tema puhul ei või iial teada, mismoodi ta käitub või kuidas talle läheneda.

Ta võib oma armastuse ja sõpruse teile lihtsalt nii kinkida kui ka seda sealsamas ilma mingi põhjuseta eitada. Aeg-ajalt peitub temas masohhist, kes naudib ka teistele põhjustatud kannatusi. Ta tahab oma ainulaadsust demonstreerida, kuid teeb sellega olukorra raskeks. Kui armastada teda või oled ta sõber, tuleb sul ühtelugu ootamatuste üle imestada. Kui tunned, et suudad ta mõjuvõimule vastu seista, võid end temaga siduda, vastasel korral hakkab ta sulle liialt oma tahtmisi peale sundima.

Tal on tohutud strateeglikud võimed. Oma kiire tegutsemisega saavutab ta sageli ümbruskonna lugupidamise, oskab oma tegutsemise tagajärgi hinnata. Kuna aga kreeka pähklipuu ei lase südametunnistusel eriti pead tõste, võib ta jõuda üpris kahtlase väärtusega tegudeni.

Kreeka pähklipuu pürib argipäevast eemale. Ta ei karda riske, ei proovi kellelegi meeltmööda olla, ei lähe kompromissidele, ei kõnni valmistallatud radasid. Tavaliselt on tal niisama palju vaenlasi kui sõpru. Tema arvates võib üksnes iseendale kindel olla, ta tahab olla sõltumatu ning teistest erinev. Pane aga tähele, et on olemas ka vaikseid kreeka pähklipuid. Ta võib olla teinekord sedavõrd erinev, et lihtsalt ei saa jääda märkamatuks ning kriitikast puutumata.


Jasmiin

Jasmiini-inimene on liikuv, elav, seltskondlik ning meelitab ligi oma aruka jutuga. Tavaliselt oodatakse seltskonnas just temalt sundimatu õhkkonna loomist. Ta jätab tasakaaluka, argimuredeta, rõõmsa inimese mulje. Kuid vaid kõige lähedasemad teavad, kui tundlik ning kergesti masenduv ta sisimas on. Vaatamata varjamispüüdele on ta siiski sündinud pessimist.

See, mis teiste puhul väljendub usaldamatusena, on jasmiinil kaalutlemine, diplomaatia, ettevaatus ning kaugelt ettenägelikkus. Ta mõistab teistest paremini harmooniliste suhete tähendust. Kahjuks ei ilmne see aga tema enda kodus eriti sageli, sest seal otsib ta sõltumatust ning ei taha end siduda. Ehkki ta täidab oma kohustusi, masendavad need teda ometi.

Jasmiin kannab küll vastutust, mitte aga meelsasti. Elu pole koos jasmiiniga kerge. Lapsed toovad ta ellu rõõmu, ta armastab lapsi ning naudib nende seltskonda. Ta oskab keerulisi asju neile hoolikalt ning läbimõeldult arusaadavaks teha. Ehkki ta ei oota elult sama palju, seob ta lastega mitmeid unistusi. Jasmiin pole küll materialist, kuid teenib sageli hästi. Ta ei karda tööd, ülemused hindavad töökohas tema taiplikkust ning elavat loomust.


Hobukastan

Ehkki hobukastani-inimene on kaunis ning dekoratiivne, ei taha ta ümbrust oma võludega vallutada. Ta on tulvil elujõudu ning vajab lihtsust. Temas on õiglustunnet ja iga selle vastu eksimine kutsub temas esile tahtmatu protesti. Ta on oma õiguste eest valmis tagajärgedele mõtlemata kõikide vahenditega võitlema. Hobukastanile ei meeldi kaalutlemine ning intriigitsemine, mistõttu inimesed keeravad sageli tahtmatult tema vastu. Paindlikkuse puudumine suhtlemisel viib sageli selleni, et ta peab tihtipeale taas millestki toibuma, elama üle uusi pettumusi, mis talle meelde jäävad, kuna ta on mõjutatav ning tundeline.

Ehkki hobukastan on vastupidav, pole ta ometi isekas vaid oskab käituda ettevaatlikult ning tähelepanelikult, mistõttu pole tal ka enamasti majanduslikke raskusi. Moraalinormidel on tema jaoks suur tähtsus ning ta kaldubki osaliselt, vaatamata teatud õrnatundelisusele, puritaanlusse. Ta võib jätta eluks kohanematu mulje, mis on aga tegelikkuses järeleandmatuse tagajärg ning eneseusu puudumine.

Hobukastan vajab palju armastust, suudab aga ise üksnes ühe korra armastada ning seepärast on tal raske õnne leida. Armastuse vajadus ning kartus, et teda pole võimalik armastada, muudavad suhted kaaslasega raskeks. Tema kompleksid ilmnevad sageli niisuguses käitumises, mis on teiste jaoks mõistetamatus. Tal on kalduvus teisi ðokeerida. Ta on konkreetne, andekas, kiire ning täpne, samal ajal aga kaldub ta unistustesse ning filosoofilistesse mõtisklustesse. Palju sõltub ümbrusest. Alles siis arenevad tema võimed, kui ta tajub lähedaste kaastunnet.


Saar

Saares peitub jõud. Saare-inimene on välimuselt meeldiv, sale, elegantne ning liikuv. Jätkuv ühiselu on aga temaga raske. Ta on elav, kuid ka nõudlik. Püüdleb selle poole, et tema eest hoolitsetakse, ning et kõik teised elaksid vastavalt tema soovidele. Ta teeb vaid seda, mis talle endale enim meeldib. Ta tahab iseseisvat ja sõltumatut elu, teised ei suuda aga sellega leppida.

Saar vaid naerab eluraskuste peale, jättes endast mulje kui vastutustundetust ning tahtejõuetust inimesest. See on aga näiline. Ta teab täpselt, mida tahab ning veelgi täpsemalt seda, mida ta ei taha.

Kõiges, mis puudutab edu ning heaolu, võib ta olla isekas ning enesearmastaja, lükates kõrvale kõik, mis eesmärgil võiks ees seista. Saar on küll isekas, mitte aga kitsi, vaid helde. Armastuses lööb välja teistsugune saar: hoolitsev, vastupidav ning ettevaatlik. Just sel alal on ta tugevaim ning oskab kõiki plusse ja miinuseid kaaluda. Armastusabielu on sageli ühtlasi ka mõistusabielu. Ta eksib harva ning pingutab tugevasti, et pere-elu korda saada.

Saare mõistus tugineb eelkõige intuitsioonile. Ta on originaalne ning tulvil fantaasiaid. Niisamuti nagu pihlakas, paju ning kreeka pähklipuu, on ka saar saanud kingituseks terava mõistuse. Saar vaimustub sageli ka ennustamisest, kui aga miski täide läheb, kasvab kuulsus tema arukusest veelgi. Saar mängib alati pisut saatusega. Kuid ta on vastupidav ning tema varju peitumist ei tasu karta.


Valgepöök

Valgepöök-inimene on eriti noorena väga kaunis, hiljem ta aga muutub. Ta suhtub ümbritsevasse maailma üleolevalt. Ta esindab üht iluihalevat inimtüüpi, aga temas pole võlujõudu.

Valgepöök allub distsipliinile ning on kuulekas. Kõige enam naudib ta paikapandud korra järgimist ning ei kiida heaks üldkehtestatud reeglite rikkumist. Vastumeelselt astub ta kõrvale sissetallatud kindlalt rajalt, suhtub ettevaatlikult uutesse ideedesse ning eitab "ah, mul suva" põhimõtteid. Unistab aust ja kuulsusest ning igatseb teistepoolset imetlust. Tema otsuseid saadab alaline veategemise hirm. Ta on vastutustundlik ning õiglane. Armastuses on valgepöök korralik abikaasa. Temast võib saada õrna ning sõbralikku kaaslase. Jälgib tundeid justkui nende eest vastutav. Kui elu laseb tal valida armastuse ning kohusetunde vahel, langeb liisk seaduspäraselt viimasele.


Viigipuu

Viigipuu-inimene on peen, mitte küll kaunis, kuid ilmekas ja ei jää märkamatuks. Viigipuu on tundlik ning vajab ruumi ja soojust. Ei talu ebasoodsaid tingimusi, ta hakkab kiratsema ning ei kannata raskusi. Nukrana on ta ka nukker põhjani. Sellisel juhul nõrgenevad tema kaitsemehhanismid ning seavad ta surmaohtu.

Kuna pere on tema jaoks tähtis, vajab ta lähedaste inimestega suhtlemist isegi siis, kui viimased ei oska teda hinnata ning ei õigusta tema soove. Vaatamata sellele, et viigipuu pole milleski püsiv, vajab ta ometi stabiilsust.

Iseloomult on viigipuu tundlik, põdedes alaväärsuskompleksi. Teinekord kaotab ta tänu sellele oma rahu, elurõõmu ning võime vastu panna ahvatlustele. Ehkki ta pole tugev (eriti mõtteis), püüab ta igapäevaseid kohustusi täpselt täita. Tema peale võib kindel olla.

Ehkki ta on sügaval sisimas laisk, töötab ta ometi intensiivselt. Kuigi elu viskab talle pidevalt, eriti isiklike nõrkuste vormis, kaikaid kodaratesse, on ta impulsiivne ning tulvil häid kavatsusi.

Viigipuu on realist, alati toimekas ning ettevõtlik. Lähedaste jaoks on ta tõeline aare. Istuta viigipuu oma aeda ning hoolitse tema eest ja sa ei kahetse! Viigipuu kannab head vilja. Ta on üks neist, kellega tasub abielluda. Imet aga ei ole mõtet oodata, kuna tegemist pole romantilise armastajaga. Lihtsad tunded on viigipuu jaoks tunduvalt tähtsamad kui fantaasiad. Temaga saab hakkama mistahes puumärk, kellel pole komplekse ning kes teda mõistab. Pane aga tähele, et viigipuu solvub kergesti!


Tamm

Tamme-inimene on tulvil elu, jõudu ja ilu. Tema liigitused on majesteetlikud ning väärikad. Tamm äratab oma väärika välimusega inimestes austust. Hea tervis on tamme puhul eriti tähtis, sest ta ei talu nõrkust ning haigusi.

Tamm on vapper, see aga ei tulene mitte hingesuurusest, vaid uhkusest. Ta ei taha endast arga muljet jätta ning reageerib rasketes situatsioonides ehk liigagi teravalt. Ta on ettevaatlik ning iseteadlik ega muuda meelt varem tehtud otsuse suhtes ja saavutab oma eesmärgi. Eksisteerib aga ka teine pool: talle tekitavad probleeme paindumatus ning leppimatus. Ta võiks palju saavutada, kui tunneks veidigi diplomaatiat.

Tamm ei talu mingisuguseid piiranguid, tema omavoli aga piirab kaaslasi. Kõigele vaatamata austab ta teiste arvamusi ning sõltumatust. Ta on seltskondlik ning külalislahke, truu küll sõpruses, mitte aga alati armastuses. Ta armub pidevalt ning usub, et on leidnud selle "õige". Ta on ebakindel, võib aga abielus olles aja jooksul kindlamaks muutuda.

Tamm seisab tugevalt paigal ning tegutseb ka sellest lähtudes, ta jääb oma huvide piiresse. Vastumeelselt kohaneb ta ümbruse ning ümbritsevate muutustega. Ta arvestab alati enda ning oma probleemidega, teiste elu teda ei huvita. Ta on konkreetne, mõtleb selgelt ning asjalikult. Ta on tegutseja, kel ei puudu intuitsioon, ta võib mõtlematuid asju korda saata, iseennast siiski alati meeles pidades. Oma lähedaste elu muudab ta eriti mõnusaks.


Kask

Kase-inimene on nõtke, peen ning tagasihoidlik, temaga on lihtne ning meeldiv koos elada. Kask ei kasuta kunagi kellegi heatahtlikkust kurjasti, ei nõua teistelt midagi ega oota ka ise midagi. Kask on puritaanluseni vähenõudlik, ei armasta aga moraliseerimist. Tajub kõige suhtelisust, temas on kannatuslikkust, kuid igasugune demonstratsioon, snobism, pompoossus ja peenutsemine on tema jaoks võõrad.

Kõige meelsamini elaks kask maal, kuid kui tal lastakse rahus töötada, on ta võimeline kõikjal harjuma.

Vaatamata peenele välimusele armastab tööd teha. Tema vähenõudlik ja peenetundeline loomus panevad ta rahulikku armastust igatsema. Ta on sentimentaalne ega pelga kirglikke tundeid. Lojaalne ning truu kask oskab luua kodust ning meeldivat õhkkonda. Teinekord võib ta mõtlematult käituda, kuid ei kahetse oma valikuid kunagi.

Kase tüüpiline omadus on tarkus. Tema kujutlusvõimel pole piire. Ta on loov ning võimeline oma mõtteid konkretiseerima, kui need omadused aga töökusega ühinevad, avanevad tema ees kõik uksed.

Vaatamata sellele, et ta võib elus ükskõik missuguse ala valida, saavutab ta suurimaid võite siiski kunsti vallas. See, et kask pole eriti seltskondlik, on ehk tema ainus puudus. Kask on tihti õnnelik, sest ta nõuab ju elult ka nõnda vähe. Talle piisab südamesõbrast ning heast raamatukogust.


Oliivipuu

Oliivipuu-inimene pole kogult suur. Mõnikord jääb ta ilusa ning inetu piirimaile, kuid on ometi veetlev. Ta on tasakaalukas, rahulik, kartlik, ei taha oma ellu raskusi. Oskab olla kannatlik, ehkki tal on elu suhtes oma arvamus. Jätab ka teistele ruumi ning ei sega end kunagi nende asjadesse. Sageli kiusab teda reuma, seepärast armastab ta päikest ning kannatab selle puudumise tõttu.

Oliivipuu on nii arglik, et teda võiks ükskõiksuses süüdistada, seda süüd aga temal ei lasu. Vastupidi - vajadusel võib abi saamiseks tema poole pöörduda. Ta naeratab alalõpmata, osaliselt seepärast, et oskab end talitseda ning tema arvates ei tasu asjatult närve kulutada. Ta on võimeline levitama enese ümber rahulikkust.

Oma headuse ning südamlikkuse juures on oliivipuu ka tark ja terve mõistusega, niisiis ei lase ta end ära kasutada. Tal on sünnipärane õiglustunne. On võimeline teisi mõisyema, suudab end teiste asemele seada ning ennast unustada. Ta teab seda ning on sellega rahul. Seepärast teda hinnatakse ning armastatakse, ehkki ta ei tee midagi selleks, et teistele muljet avaldada. Käitub tagasihoidlikult.

Armastuses austab oliivipuu kaaslase iseseisvust sel määral, et võib ise selle pärast kannatada. Ta võib teha väga kaugeleulatuvaid järeleandmisi, enne kui oma armastusest loobub. Ta püüab armukadedust vältida. Ta tahab, et tema ümber valitseks rahu, kuid võib jätta alistuva mulje.

Oliivipuu-inimene on väga tark ning mõtiskleb väga palju. Talle meeldib lugeda ning õppida, ta tahab laiendada oma silmaringi. Oma tagasihoidlikkuse juures on ta ikkagi mainekas ning võib saavutada isegi kuulsust. Ta kuulub nende inimeste hulka, kes jätavad endast meeldiva mälestuse.


Harilik pöök

Kaunis ning nõtke pöögi-inimene säilib kuni kõrge vanuseni nooruslikuna. Tema liigutused on graatsilised ning välimus kaunis. Ta on alati hoolitsetud ning väike koketeerimine pole talle võõras.

Soodsate tingimustel võib harilik pöök ükskõik missugusel alal edu saavutada. Ta on nutikas ning mitmete oskustega, tal on igasuguseid plaane, mida suudab ka erinevates situatsioonides ellu viia. Teelt ei lase ta end ära tõugata ning oskab oma elu suurepäraselt paika panna. Tavaliselt on pöök arvestav ning paneb oma eelarve täpselt ning kindlalt paika. Oma varandust ei jaga ta sugugi meelsasti, kasutades seda küll ökonoomselt, võib ta aga teinekord ka väga helde olla. Korralik pöök kaalub kõiges enne otsuste tegemist plusse ja miinuseid. Ta ei lase elul enda eest otsustada.

Armastuses jätkub harilikult pöögil fantaasiat. Ta on ideaalne abikaasa, kes tahab lapsi saada, kodu korda seada ning väljateenitud puhkust veeta. Küpses eas võib tal veel mõni seiklus olla, seda aga seepärast, et tahab nii endale kui ka teistele tõestada oma nooruslikkust, veetlust ja reipust.

Harilik pöök on tark, terve mõistusega ning hea organiseerimisvõimega. Materialistina tahab ta eelkõige rikas, ja kui siis võimalik, peale selle ka õnnelik olla.

2 kommentaari:

ma k6nnin ja k6nnin l6pmata teel... ütles ...

sügise puid oleks nagu puudu, ma ei leia nt 5.septembrit!

Anonüümne ütles ...

Paju