neljapäev, 27. september 2007

Indiaani Horoskoop. Vähk

Rähn 21.06 - 21.07 (Vähk)

Tootem: Rähnil on tugev terav nokk ja kõverad küünised, millega ta saab end hästi puude küljes kinni hoida. Nokaga toksib ta rütmiliselt vastu puutüve, nii et see kõlab šamaanitrummina kõikjale. Põhiliselt trummeldab ta toiduotsimise ja pesaehituse eesmärgil. Tema pesa on väga mugav ja seetõttu on Rähni märgi all sündinutele kaitsevajadus ja turvatunne väga tähtis.

Element: Rähni element vesi on seotud tunnetega, mis tahavad voolata ja laiali valguda nagu vesi. Vesi soodustab ka tundlikkust, mis võib kergesti areneda solvumiseks ja koguni pirtsakuseks. Sel põhjusel kalduvad Rähnid ettevaatuse mõttes olema kinnised.

Klann: Konna klanni kuuluv Rähn ei tohiks oma sügavaid tundeid peita, vaid peaks alati neid väljendama. Tal tuleks õppida oma alateadvuslikke vajadusi ära tundma, muidu võivad allasurutud tunded järsku kontrollimatult vallanduda. Konna klanni liikmetel on ka suur sisseelamisvõime ja Rähnid on eriti vastuvõtlikud suure inspiratsiooni suhtes.

Tuuled: Lõunast puhuvad tuuled toovad kaasa suure suve, Rähnides on olemas päikese võimas jõud ja heatahtlik soojus. Neil on aga vajadus oma hinge kaitsta, nii et sageli on nad endassesulgunud. On aja küsimus, millal Rähn avastab tule oma sisemuses ja laseb sel vabalt avalduda.

Tüüpiline Rähn: Rähni jaoks on esmatähtsad tunded. Hingeline vastuvõtlikkus on aga peidus ja Rähn kaldub enda ja teiste vahele piiri tõmbama, kuni on teisi usaldama ja olukorda piisavalt tundma õppinud. Alles siis on ta valmis end emotsionaalselt avama. Muljed, mida ta saab, töötab ta läbi mitte mõistusega, vaid laseb neil tungida sügavale oma psüühikasse. Rähni meeleoludes võib esineda suuri kõikumisi.
Et end kaitsta, mängib Rähn tihti ligipääsmatut, kuigi sügavuses pulbitsevad tunded. Seetõttu igatseb ta turvalisust ja püüab olla lähedaste inimeste juures. Vee elemendi mõju tekitab vajadust andumuse järele. Rähnil peab kogu aeg olema tunne, et teda vajatakse ning seepärast hoolitseb ta igati omaste ja heade sõprade eest. Hoolitsuse ja abivalmidusega võib Rähn aga liiale minna. Ta peaks oma perekondlikku loomust põhjalikult välja elama, kuid siiski tuleks tal õppida, kuidas lähedasi oma hoolitsusega mitte lämmatada. Rähni suurim puudus on ülitundlikkus. Ta solvub kiiresti ja reageerib tihti pirtsakalt või tujukalt.

Armastus: Rähni tunded on sügavad ja ta võtab armastust väga tõsiselt. Mäng tulega ja kuum flirt ei kuulu tema juurde. Kui ta on partneri välja valinud, armub ta kõrvuni, on truu ja loeb elukaaslase soove silmist. Ka kooselus partneriga vajab Rähn kaitset ja turvalisust, ta tahab embusi ja hellitusi. Romantika ja õrnus on suhte aluseks ja liiga tormakad austajad peletavad Rähni hoopis eemale. Harmooniline kooselu Rähniga sõltub ka sellest, palju paar saab segamatult omaette olla, sest Rähn tahab partnerilt sama, mida ise pakub - jagamatut tähelepanu.

Elukutse: Rähni ei püüa tingimata suurt karjääri teha. Eelkõige vajab ta tööd, mis sisemiselt rahuldaks. Suurepäraselt sobiks mitte eriti suur, aga soliidne firma sõbraliku ülemuse ja meeldivate kolleegidega, ettevõtte sisekliima on väga tähtis. Rähn suudab palju saavutada, ja kui ettevõtmine on tema arvates õige, pühendab ta sellele kogu oma jõu ja mõistuse.

Elujõud: Kehaliselt on Rähn üsna vastupanuvõimeline. Valule reageerib ta siiski tundlikumalt kui teised. Tundlikeks kehaosadeks on magu, rinnaõõs ja rinnad. Eriti võib vaevusi tekitada magu, kuna ta kaldub pingeid ja pahandusi alla neelama.

Väike Rähn: Väiksena on Rähn vaikne ja rahulik laps, kes ei nõua pidevat tähelepanu. Rikka fantaasia tõttu oskab ta suurepäraselt oma asjadega tegeleda. Siiski peab väikesel Rähnil olema pidevalt tunne, et keegi on läheduses ja hoolitseb tema eest. Siiski on väike Rähn väga tundlik ja üks kõvemini öeldud sõna võib panna ta endasse sulguma, seetõttu peaksid vanemad teda kasvatama ettevaatlikult. See ei tähenda muidugi, et talle alati järgi tuleks anda. Erilist rangust pole aga Rähni juures vajagi, sest ta pole põikpäine ega vastuvaidleja.
Vanematel tuleks eelkõige Rähni julgustada ennast rohkem usaldama, sest väikesel Rähnil ei ole iseteadvus ja enese maksmapanemine eriti välja arenenud.
Kool ja õppimine võivad Rähnile palju rõõmu teha, kuid asi sõltub palju õpetajatest. Edasijõudmine sõltubki palju sellest, kas õpetajad talle meeldivad või ei, kuid mida vanemaks Rähn saab, seda vähem see talle loeb.

Rähn ja tema partnerid:

Rähn ja Pistrik: Pistriku spontaanne jõud võib tundliku Rähni ära ehmatada. Siiski märkab Rähn rõõmuga, et Pistrikul on palju jooni, mis temal puuduvad ja vastupidi. Harmoonia ei ole sellega veel tagatud ja omavahel tuleb neil palju lahknevusi klaarida.

Rähn ja Kobras: Mõlemad märgid on koduse ja hoolitseva meelelaadiga, nad mõistavad ja hellitavad teineteist. Jõud, mida Kobras endas kannab, on palsam Rähni hingele. Lisaks sellele õitsevad nende suhtes ka hellus ja romantika.

Rähn ja Hirv: Tundeline Rähn igatseb soojust ja turvalisust ja Hirvest nende pakkujat ei ole. Hirv vajab suurt isiklikku mänguruumi, et oma vajadusi vahelduse ja suhtlemise järele rahuldada ja nii tunneb Rähn end tihti hooletusse jäetuna ning kannatab vaikselt.

Rähn ja Rähn: Kaks Rähni mõistavad teineteist ka sõnadeta, sest mõlemad on tundlikud ja sisseelamisvõimelised. Nende hingeline kooskõla on kadestamisväärne. Selline suhe võib küll olla loiuvõitu, kuid keda see peaks segama?

Rähn ja Lõhe: Lõhe on hoogne tegutseja ja see võib Rähni vahel segada. Teiselt kiirgab Lõhe endast hulga soojust ja südamlikkust ja niisuguseid tugevaid tundeid laseb Rähn meelsasti enda peale paista. Ta lepib isegi sellega, et peab alluma Lõhe juhiomadustele.

Rähn ja Karu: Karul on tugev reaalsustaju ja hulk praktilisi andeid, mii pakub ta Rähnile kindlat tuge. Vastutasuks on Rähn võimeline oma tundeküllase loomusega Karu elevile ajama ja oma tagasihoidlikkuse unustama.

Rähn ja Ronk: Rähnil ja Rongal on raske leida ühist nimetajat, ja kui see on tõepoolest leitud, siis seda säilitada. Probleem seisab hinge ja vaimu ühendamises. Kui see õnnestub, on mõlemal palju õppida ja sel teel oma horisonti laiendada.

Rähn ja Madu: Nende kahe märgi iseloomuomadused täiendavad üksteist suurepäraselt. Rähn ja Madu on mõlemad võimelised sügavateks tunneteks. See paar võib jõuda sellise hingelise ja erootilise kooskõlani, millest teised oskavad ainult unistada.

Rähn ja Öökull: Rähn vajab soojust ja turvalisust, mida Öökull ka anda suudaks, kuid see märk on üsna spontaanne ja nõuab paju isiklikku vabadust. Ta tahab maailmas ringi rännata ja tõde otsida ning ei lase end kergesti kodukolde külge aheldada. Sellest võib tulla probleeme.

Rähn ja Hani: Selles kombinatsioonis põrkuvad mõningad vastuolud, kuna Rähni ja Hane isiklikud vajadused ja huvid on tunduvalt erinevad. Mõnes asjas nad küll täiendavad teineteist suurepäraselt, kuid kunst on kuldse kesktee leidmine.

Rähn ja Saarmas: Rähnil ning Saarmal on vähe ühist. Rähnil on esiplaanil koduhoidmine ja hingelised asjad, Saarmas on aga kutsutud vaimsete ja idealistlike teemadega tegelema. Ühise punkti leidmine on raske ja mõlemad peavad üles näitama suurt sallivust ja leebust.

Rähn ja Hunt: Rähn ja Hunt on mõlemad ülitundlikud. Kuna nad mõlemad mõistavad teineteist sõnadetagi, on siin täiesti kohane võrdlus sukast ja saapast. Paremat suhet on raske ette kujutadagi.
NB!
Pistrik 21.03 - 19.04 (Jäär)
Kobras 20.04 - 20.05 (Sõnn)
Hirv 21.05 - 20.06 (Kaksikud)
Rähn 21.06 - 21.07 (Vähk)
Lõhe 22.07 - 21.08 (Lõvi)
Karu 22.08 - 21.09 (Neitsi)
Ronk 22.09 - 22.10 (Kaalud)
Madu 23.10 - 22.11 (Skorpion)
Öökull 23.11 - 21.12 (Ambur)
Hani 22.12 - 19.01 (Kaljukits)
Saarmas 20.01 - 18.02 (Veevalaja)
Hunt 19.02 - 20.03 (Kalad)

Kommentaare ei ole: