laupäev, 18. august 2007

Kellena Sina eelmises elus elasid?


Reinkarnatsioon (eestipäraselt uuestisünd või hinge rändamine ühest elust teise) on vaevanud inimeste päid juba ammu.

Selle kohta on kirjutatud mitmeid raamatuid ja liikvel on isegi üks testi taoline vihik, kus on võimalik välja arvutada, kellena sa eelmises elus elasid.

Mina olin eelmises elus joodikust vaimulik ja rändasin mööda Ameerikat. Arvatavasti ma pidasin väikese käraka eest kristlikku propaganda taolisi loenguid ja elasin õnnelikku „PILVES” elu :-)

Loomulikult ei tasuks selliseid testi taolisi vihikuid sulaselge tõena võtta. Neid võiks liigitada rohkem meelelahutuse valdkonda.

Aga kuidas ikkagi saaks teada, kes ma eelmises elus olin?

Selgub, et retsepte on mitmeid.

MEENUTAMISMEETODIST.

Kõigepealt keskenduge endas, kuid ilma pingutuseta, püütke kanduda erilisse seisundisse, sellisesse, milles kirjutatakse luuletust ..... või nõiutakse... või tehakse midagi ebamaist.... ja esitage endale küsimus:

Kui mulle antakse valida, kuhu ma tahan reisida ja tasutakse kõik reisikulud ning üldse ei ole mul selle reisiga seoses mingeid muresid, ei jää ka siin selle pärast midagi tegemata... - siis kuhu, millisele maale ma tahaksin minna?

Kui maa on käes – see võib olla su eelmine kodumaa, võib ka mitte olla, selle üle ära praegu pead vaeva -, siis esita endale küsimusi selle maa kohta:

- Kas ma olen varem meeleldi ja palju lugenud ja huvi tundnud sellest maast?

- Kas ma tunnen mõnda selle maa inimest? Kuidas ma temasse suhtun?

- Kuidas mulle meeldiksid selle maa toidud? Kas ma olen neid maitsnud?

- Kas mul on midagi kodus, mis meenutab seda maad- pildid, vaibad, kujud vms.?

Kui oled neile küsimustele vastanud, püüa kirjutada väike kirjand teeml, kes ma oleksin, kui ma oleksin elanud sellel maal. Ära otsi seda tehes tolle maa kohta teatmeteostest täiendavat teavet, küll aga püüa ammutada seda oma alateadvusest, mis võib sulle tunduda ka kujutlusvõimena. Kirjandi kirjutamisel on siin selgelt psühholoogiline, mitte kirjanduslik mõte. Võib ju juhtuda, et väljatuleb päris kena jutuke, kuid mitte see pole eesmärgiks – kirjutada on vaja selleks, et seda tehes elad ainesse märksa paremini sisse kui pelgalt kujutledes.

Muidugi võib olla, et oled elanud oma eelmise elu selsamal maal, kus elad praegugi. Nii et lisaks eelnenud küsimustikule – ja eriti veel siis, kui vastused sellele tundusid endalegi kuidagi kistud ja umbmäärased – küsi nüüd:

- Milline linn, alev või maakoht tundub mulle mu oma kodumaal kõige lähedasem?

- Milliseid häid või halbu tundeid see minus tekitab?

Selleks korraks ehk aitab. Teinekord, kui tunned soovi jätkata, võta käsile üks pisut teistlaadi vaimne mäng: kujutle, et oled kummalises riidepoes, kus on välja pandud kõigi ajastute ja kõigi elualade inimeste riided. Esialgu võtab päris silmad kirjuks. Kui sa seal seisad segaduses ega tea, kuhu minna, tuleb sinu juurde sõbralik riidekaupmees, väike vanamees veidi kulunud ülikonnas, tervitab sind lahkelt nagu oleksid ta kõige auväärsem kunde (võib ju olla, et oledki, sest kujutluses võid astuda poodi kuldse pangakaardiga, mis võimaldab piiramatut krediiti).

„Mul on just yeise midagi” ütleb riidekaupmees ja juhatab teid edasi, luksuslikku proovimisruumi, mille üks sein on terveni peegel. Teises seinas on hiiglasuur riidekapp. Kaupmees osutab sekkeke. Sa avad kapi ukse ja võtad välja riided, mida ta on oma suurest kollektsioonist just kõrvale pannud. Vaatad neid riideid, paned selga, silmitsed end peeglist.

Nüüd vasta küsimustele:

Kas tead millisest ajajärgust ja milliselt maalt on pärit su riietus? Kui sa ei tea, siis üksnes kirjelda seda võimalikult üksikasjalikult: materjal, tegumood, kaunistused. Võiksid isegi joonistada.

Mis tunne sind valdas, kui nägid kostüümi esimest korda?

Kuidas tundsid end, kui see oli sul seljas?

UNENÄOD

Küllalt sageli juhtub sedagi, et fragmente eelmisest elust ilmub meile unenäos, me ei oska aga neid sellistena eritleda. Kuigi kindlaid reegleid ei saa anda, piisab tihti sellestki, kui me vaid esitame endile küsimuse: kas see unenägu oli seotud eelmise eluga või mitte ja usaldame oma intuitsiooni. Kaks seika on siiski, mis viitavad eelmisele elule: tavalisest unenäost tunduvalt tugevam reaalsustunne – te kohe tajute, et see on tegelikkus, ehkki mitte selle elu tegelikkus – ja korduvad unenäomotiivid – järjekindlalt, ehkki võibolla mitmekuiste või mitmeaastaste vahedega, näete end unes tegutsemas ühes ja samas kohas.

HÜPNOOS

Hüpnoosi peetakse küll üheks kõige usaldusväärsemaks vahendiks, kuidas välja selekteerida, kes sa eelmises elus olid. Kuna hüpnoos nõuab hüpnotisööri, siis seetõttu ma sellest pikemalt ei peatuks.

CHRISTOSE MEETOD

Selle tõhusa meetodi algupära polegi teada. Ameerika sensitiivide kätte sattus see ühest Austraalia väikelinna raamatupoest kõhetu prošüüri kujul. Alguses suhtusid ameeriklased sellesse skeptiliselt, kuid siis aga leidsid, et tegemist on tähelepanuväärse saavutusega ja praktiline proovimine aina kinnitas seda oletust.

Olulisemad soovitused selle meetodi juhul oleksid järgmised: koondage kogu oma tähelepanu jalgadesse nii, et te oma vaimusilmas näeksite selgelt jalalabasid. Siis kujutlege, et te kasvate oma taldadest 5 cm pikemaks, tajudes seejuures kasvumise tunnet ja nähes vaimusilmas ka tulemust. Oodake natuke ja siis tõmbuge tagasi oma tavalise pikkuseni nii, et seda tehes te tunnete kuidas te oma tavalisse olekusse tagasi pöördute. Seda harjutust tuleks korrata kolm korda – vajadusel ka rohkem – kuni harjutus tuleb välja loomulikult ning sujuvalt. Kindlasti ei tohiks harjutusi sooritades kiirustada.

Harjutuse järgmine käik on sarnane eelmisega, kuid selle vahega, et nüüd tuleb „kasvatada” enda pea poolt 5 cm ja pöörduda siis tagasi oma normaalse kasvu juurde. Ka seda harjutust tuleks läbi teha vähemalt kolm korda.

Jällegi pöörduma tagasi jalgade juurde, kuid nüüd tuleks end kasvatada jalgadest 30 cm pikemaks ja tagasi pöörduda normaalse pikkuseni. Seejärel tuleks sama harjutust korrata ka peaga. Kuna keskendumine nõuab suurt tahtepingutust, siis ei tohiks kindlasti kiirustada.

Siis pöörake jälle tähelepanu jalgadele – seekordne pikenemine olgu juba 60 cm. Seekord aga ärge pöörduge oma normaalkasvu juurde tagasi vaid „kasvage” sama palju ka peast. Mõned tunnevad seejuures, et sellal, kui nad hakkavad pikenema peast, tõmbuvad nad jalgadest tagasi. Ärge sellel laske juhtuda, sest pikenemine peab olema kogetav samaaegselt mõlemas suunas ja et selle järel ei tule taanduda normaalmõõtmeisse. Kui see seisund on saavutatud, siis „kasvage” igas suunas, otsekui õhupall ja tunnetage, kui mõnus on niiviisi suureneda.

Selles staadiumis peaksid sa olema oma kehast väljas. Nüüd proovige kirjeldada oma korteri välisust- väljaspoolt. Proovige kujutleda, et te seisate oma ukse taga näoga selle poole ning kirjeldage milline see täpselt välja näeb (link, ukse materjal jne). Nüüd tõustke maja katuse kohale ja kirjeldage, mida te sealt näete. Nüüd sööstke veelgi kõrgemale üles, nii kõrgele, et te ei näe enam maapinda oma all ja ümber on ainult päikesepaiste. Siis maanduge tagasi maapinale ja proovige kirjeldada, mida te näete, mis on teil seljas jne. jne.

Need olid siis mõned näited, kuidas saada teada, kes sa eelmises elus olid.

Niiet hääd harjutamist!

Kommentaare ei ole: